Post

Cienie pod oczami - jak zmniejszyć ich widoczność?

Cienie pod oczami pojawiają się najczęściej jako skutek nieprzespanej nocy, nieodpowiedniego trybu życia, a czasem również z powodu problemów zdrowotnych. W większości przypadku nie należy się niepotrzebnie denerwować, bo można temu skutecznie zaradzić. Wsparciem może być tu odpowiednia pielęgnacja z uwzględnieniem kilku kluczowych składników, a jednym z nich jest kwas hialuronowy.

Cienie pod oczami - czym są?

Są to widoczne zasinienia pod oczami, którym często towarzyszy opuchlizna tworząca efekt tzw. worków. Do najczęstszych przyczyn ich występowania należy przewlekłe zmęczenie, stres, nieprawidłowa dieta, niedobór witamin i minerałów, alergie i niewystarczające nawodnienie organizmu. Poważniejsze przyczyny występowania cieni to niedoczynność tarczycy, choroby wątroby, nerek i śledziony, zarażenie pasożytami, anemia i zaburzenia metaboliczne.

Cienie pod oczami - jak je zwalczać?

Pielęgnacja skóry pod oczami, na której widoczne są zasinienia, powinna opierać się przede wszystkim na nawilżeniu. Gdy pojawiają się cienie pod oczami kwas hialuronowy to pierwszy produkt, po który warto sięgać. To silnie nawilżająca substancja, która koi i łagodzi podrażnienia. Ważne jest to, że jest on dostępny w postaci czystej i dobrze tolerowanej przez skórę. Można też sięgać po gotowe kremy lub sera pod oczy, które poza wspomnianym kwasem hialuronowym zawierają wiele innych, korzystnych dla kondycji skóry substancji.

Popularne są również kosmetyki z witaminą C, która jest kluczowa dla zredukowania widoczności cieni. Wzmacnia ona i uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiegając pojawianiu się popękanych naczynek. Witamina ta ma jeszcze jedną zaletę, którą są właściwości rozjaśniające. Ważne jest, aby stosować ją jedynie w formie gotowych preparatów dedykowanych delikatnej skórze pod oczami.

W pielęgnacji skóry pod oczami warto sięgać po produkty z witaminą E. Jest ona znana jako witamina młodości, która chroni przed wysuszeniem i osłabieniem elastyczności naskórka, a także zmniejsza widoczność zmarszczek.

Warto również sięgać po kosmetyki z ekstraktem z ogórka, który nawilży, złagodzi podrażnienia, zmniejsza obrzęki i regeneruje. Pomoże również wiele polskich ziół, do których należy chaber bławatek, rumianek pospolity, babka lancetowata, myszopłoch, świetlik, kasztanowiec zwyczajny i arnika górska. Ekstrakty z nich pozyskiwane znajdziesz w wielu tonikach i kremach do pielęgnacji skóry pod oczami.

Cienie pod oczami - jak je ukryć?

Jeżeli cienie pod oczami pojawiają się u Ciebie okazyjnie i nie są problemem nawracającym, przyda się coś, co zredukuje ich widoczność w kilka chwil. Najlepiej sprawdzają się odpowiednie odcienie korektorów o lekkiej, półpłynnej i nietłustej konsystencji. Dobrze sprawdzą się formuły hipoalergiczne, które nie zawierają niepotrzebnych składników i ograniczają wystąpienie reakcji alergicznej. Jakie wybrać?

Cienie sine i błękitne pomogą ukryć tony pomarańczowe. Gdy cienie są wyraźnie fioletowe, sięgnij po korektor z żółtymi pigmentami. Oliwkowe i szarobrązowe zasinienia ukryjesz, używając korektorów opartych na tonach różowych, a zaczerwienienia staną się mniej widoczne dzięki korektorowi zielonemu.

Cienie pod oczami są częstą dolegliwością, która dotyka coraz więcej osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zbyt szybki tryb życia, za mało snu i dieta uboga w składniki odżywcze to jedne z wielu przyczyn tego zjawiska. Poza koniecznością wprowadzenia oczywistych zmian w tym zakresie warto również sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami. Dzięki nim skóra stanie się bardziej nawilżona, elastyczna i mniej podatna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Odpowiedni dobór składników może zredukować lub całkowicie wyeliminować omawiany problem.